Лагуна для гною. Великі гноєсховища

      Сучасна технологія утилізації гною передбачає тривалий період зберігання гною в гноєсховищах. У цей період відбувається природне знезараження гною. Відбувається процес анаеробного зброджування. За час зберігання з гною зникають шкідливі речовини, він набуває корисні властивості, як органічне добриво.

Лагуна для гною з мембрани HDPE      Сучасні гноєсховища виготовляються з бетону, нержавіючої сталі та еластичної мембрани з поліетилену або ПВХ.  Оптимальним, та найпоширеним рішенням при спорудженні гноєсховищ в Україні є будівництво «лагун з плівки». Таку можливість надав фермерам розвиток хімічних технологій. Це сталося не так давно , в кінці  80-х років. Сучасні ізоляційні мембрани з поліетилену високої щільності ( HDPE) поєднують в собі надійність і довговічність з технічною можливістю швидкого монтажу в «польових умовах».

      Мембрана HDPE має чудові  механічні характеристики:

  • твердість та еластичність,
  • стійкість на розрив і прокол,
  • УФ стабілізації (стіцкість до сонячного випромінювання),
  • гарантійний термін експлуатації не менше 25 років.

   Лагуна являє собою котлован, викопаний у землі. Грунт, вийнятий з котловану, використовується для утворення замкнутої дамби по периметру. Заглиблення щодо рівня землі становить 1-4 м залежно від рівня грунтових вод. Стінки і дно котловану перед гідроізоляцією повинні бути щільно утрамбовані.  

Лагуна для гною глибина 6,5 м     Бригада наших зварників зі спеціальним зварювальним устаткуванням монтує за розмірами котловану гідроізоляційну мембрану товщиною 1,5 мм. Для закачування гною в лагуну, в одній з похилих стінок гноєсховища зазвичай врізається напірна труба з ПВХ.

    Термін монтажу мембрани для гноєсховища становить 4-5 днів, залежно від розмірів лагуни і погодних умов. Мембрана HDPE має оптимальні умови для зварювання, а саме зварювання можна проводити при температурі повітря від +5 до + 40 ° С.

    Більшість гноєсховищ в Україні робляться підземними . Рівень грунтових вод зазвичай дозволяє зробити котлован 4-5 м глибиною , а частину грунту використовувати для насипу по периметру заввишки 1-2 метри над рівнем землі . Закачування гною в таку лагуну зазвичай проводиться через верхній край гноєсховища (або трубу вмонтовану у верхній частині земляний стінки котловану) . Викачка гною здійснюється теж через верхній край (це нескладно і найбільш безпечно для навколишнього середовища). Для викачки гною з лагуни зазвичай використовуються або занурювальні відцентрові насоси для гною, або роторні насоси для гною з самовсмоктуванням.

    Якщо гноєсховище, з причини високих грунтових вод , спорудили на рівні землі без значного заглиблення, то  трубопровід для закачки та викачки  можна змонтувати і під рівнем лагуни з випуском  вхідного отвору труби в середині лагуни.

    Цей варіант передбачає обов'язкову інсталяцію на трубах двох контурів засувок. Шиберів, для забезпечення належного рівня безпеки від самоопорожнення. Цей варіант передбачає і інші запобіжні заходи.

    У кожному конкретному випадку ми докладно консультуємо клієнта , пропонуємо кілька альтернативних варіантів для викачування -завантаження гною. Спільно із замовником - інвестором ми знаходимо найбільш підходящий варіант вирішення проблеми перекачування, транспортування та оптимальної утилізації гною.

У співпраці з нами Ви отримаєте комплексне рішення по утилізації гною з перших рук (за найнижчими цінами).

Ми імпортуємо для своїх клієнтів насосне обладнання для гною і ізолюючу мембрану безпосередньо, з провідних підприємств Західної Європи. Ми забезпечимо повний супровід експлуатації насосів та міксерів для утилізації гною (в т.ч. гарантійний та післягарантійний ремонт)

    У нас Ви можете купити насоси, міксери, плівку для лагун та замовити розрахунки для будування лагуни для гною. Порівнюйте наші пропозиції з іншими компаніями, адже ми не боїмося конкуренції. 

   Користуйтеся нашим досвідом монтажу та експлуатації гноєсховищ. Не намагайтеся все зробити самостійно. Ми наведемо Вам безліч прикладів, коли переробка перекладка системи гноєвидалення коштує дорожче, ніж  дзвінок до фахівців з запитом  про консультацію.

Телефонуйте нам не вагаючись. Ми будемо раді Вам допомогти порадою і ділом!