Довговальні фекальні насоси

Довговальний фекальний насос з електроприводом

Довговальні фекальні насоси є дуже популярним типом насосів на українському ринку сучасного тваринництва. За своїм типом - це стандартний відцентровий насос. Для успішного функціонування робочий корпус такого насоса повинен бути занурений безпосередньо в рідину, що перекачується. У цього насоса, на відміну від занурювального насосу, вал електродвигуна з'єднаний з робочим корпусом насоса через довгий вал. Мета такої побудови насоса - винести електронасос з гною на повітря , для його повітряного охолодження. У довговальному насосі використовується електронасос з повітряним охолодженням. Корпус насоса і електродвигун - ідентичні тим, які використовуються в погружних насосах.

Довговальний фекальний насос виготовляється спеціально під певну глибину гноєзбірника . Якщо насос був виготовлений для септіка глибиною 4 м, то його незручно буде використовувати в гноєзбірнику глибиною 5 м. Такий насоси з довгим валом досить непросто правильно змонтувати через його підвищену вагу та довжину, і в універсальності  такі насоси трішки гірше ніж фекальні насоси.

Вертикальні довговальні  та подріблювально-змішувальні насоси завдяки своїй особливо важкій конструкції найкращим чином підходять для використання в попередніх відстійниках та ямах для рідких органічних добрив глибиною до 6 м.

Довговальний фекальний насос з приводом від трактора

Оснащені потужними електродвигунами (до 22 кВт/30 к.с.) або такі, що приводяться в дію від вала трактора, насоси відрізняються тривалим терміном служби .

Фекальні насоси їх переваги:

  • стійкість до чужорідних тіл та засміченнь
  • подрібнення волокон силосу або соломи в рідкому гною
  • висока продуктивність та високий тиск до 4 Бар

Оснащення довговальних фекальних насосів для роботи у важких умовах:

  • Корпус насоса з сірого чавуну з покриттям двокомпонентним лаком на синтетичній основі.
  • Великий корпус насоса - завдяки цьому стійкість до чужорідних тіл та засміченнь.
  • Робоче колесо насоса з подаючим шнеком знизу та подрібнювальний пристрій з покриттям з карбіду вольфраму в якості захисту від зносу (TKP)
  • Кришка з боку всмоктування, оцинкована сталь, з подрібнювальної кромкою і захистом від намотування (TKP)
  • Робоче колесо з верхнім всмоктуванням з подаючим шнеком (RMP)
  • Система ущільнення валу за  курамічних елементів ковзання (без резинових сальників)
  • Ведучий вал насосу , що працює в масляній ванні , кожух з високоякісної нержавіючої сталі

Поряд з перевагами насоса, є й недоліки: наприклад зайвий елемент - вал і система з'єднання з валом.

Всі фекальні насоси забезпечені системою подрібнення твердих частинок.

Такою системою забезпечені майже всі відцентрові насоси для гарантії безперешкодного проходу твердих забруднень гною через корпус насоса. Залишки соломи , тверді частинки розбиваються до входу в робочий корпус , не завдаючи забивання і непроходження. Система подрібнення завжди монтується перед вхідним отвором насоса , іноді це зверху корпусу , а іноді може бути знизу.

Деякі довговальні насоси (наприклад Flygt) забезпечені тільки внутрішніми системами подрібнення, для чого виробник також описує свої вагомі причини. За нашою думкою це  гірше, зовнішня система ножів більш надійніша. Крім цього всі типи відцентрових насосів ( довговальні насоси не виключення) можуть використовуватися для локального перемішування гною.

Перемішування гною в невеликих збірниках до 60-80 м3 перед відкачуванням можна провести за допомогою перемішуючої форсунки. У цьому випадку на вихідний напірний отвір насоса монтується спеціальний трійник .Фекальний насос з довгим валом з перемішуючою форсункоюДо одного виходу під'єднується напірний трубопровід. До другого отвору трійника приєднується спеціальний елемент: форсунка.

Принцип дії перемішування гною за допомогою форсунки полягає в тому , що перемішування відбувається за рахунок викидання потоку гною під збільшеним тиском. При включенні насоса в положенні перемішування  насос всмоктує в себе гній і виштовхує його не в напірну трубу (вона закривається спеціальною заслінкою), а через форсунку навколо себе самого.Цей процес забезпечує радіус перемішування близько 2 м навколо робочого корпуса насоса. Але слід зауважити, що даний вид перемішування не замінює по ефективності стандартні занурювальні міксери для гною. Фекальні насоси можуть поставлятися і без перемішує форсунки, це правильно для дуже густого гною ВРХ. У разі відкачування з великого гноэсховища в плані 4 х 6 м і більше, застосування спеціального міксера стає обов'язковим.

Якщо Ви вирішили купити насос - телефонуйте нам  +38 (067)466-0307. Ми впевнені, що зможемо допомогти Вам.

Там , де інші виявляються безсилі, наша робота тільки починається.