Застосування відцентрові фекальних насосів - найпопулярніший і поширений метод перекачування на фермах і промислових свинокомплексах і комплексах ВРХ.

Принцип дії фекального відцентрового насоса. 

Відцентровий фекальний насосРобоче колесо насоса з трьома або чотирма лопатями і насаджене на вал , обертається з великою кутовою швидкістю в корпусі насоса. Корпус насоса (на передньому плані фото) виготовлений зазвичай з чавунного лиття та має спіральну форму (або форму равлика)

Всмоктування рідини відбувається через всмоктувальний отвір насоса в центрі. Вхідний отвір насосів для гною найчастіше забезпечено ріжучими елементами ( зовнішніми чи внутрішніми ножами , спіраллю). До цього отвору насоса може приєднуватися і всмоктуючий трубопровід. 

Механічна енергія виникає у вигляді крутного моменту валу і передається рідини через лопаті обертового робочого колеса. Дія лопатей на рідину, кторая знаходиться в корпусі насоса , викликає підвищення гідродинамічного тиску і змушує рідину переміщатися (« бігти») від центру робочого колеса до периферії , викидаючи її на стінки спірального корпусу. Звідси і походить назва типу насосів - відцентрові . У своєму подальшому русі рідина (гній ) , завдяки внутрішній геометрії корпусу насоса , надходить у вихідний отвір насоса (або в напірний трубопровід ). Робоче колесо відцентрового насосу

Завдяки описаному руху , на вхідному отворі насоса , перед входом в робоче колесо , створюється знижений тиск (вакуум , розрідження) , і виштовхнути з насоса рідина під дією атмосферного тиску буде безупинно замінюватися знову надходить з приймального резервуара через всмоктуючий отвір (або трубопровід ) . Таким чином , відцентровий насос створює безперервний струм рідини.

Відмінні особливості фекальних відцентрових насосів.

Відцентрові насоси за принципом своєї дії не вимагають установки клапанів в робочих органах самого насоса або спеціальний пристроїв для плавного запуску відцентрового насоса. Але, відмітною особливістю даних насосів є те , що до пуску в хід насос і всмоктуючий трубопровід повинні бути залиті рідиною , або насос повинен бути безпосередньо занурений в рідину , оскільки робоче колесо насоса , обертаючись у повітряному середовищі ( прі не залитому стані) , створює настільки незначне розрідження , що це розрідження виявляється недостатнім для підйому рідини з нижнього рівня до насоса . Відцентровий насос повинно постійно « підпирати » вступ перекачується речовини.

Особливістю будови відцентрового насоса є те , що між краями лопатей робочого колеса і корпусом насосу передбачена відстань 1-1,5 см , ця відстань унеможливлює створення значного розрідження для всмоктування , але дозволяє насосу стартувати навіть у дуже густій речовині . При цьому в початковому періоді роботи насосу не відбуватиметься руху речовини (тобто парекачування ) , але через невеликий час робоче колесо зможе захоплювати рідку частину разом з густою фракцією , і насос почне перекачку , почне створювати напорний тиск..

Сучасні фекальні насоси , які пропонує фірма  , спроектовані і виготовлені з урахуванням можливості «сухого» функціонування . Поломка насосу виникає тільки у разі тривалої роботи без надходження рідини на вхід .

Для приводу відцентрового насоса можуть бути використані електродвигуни, привід від ВОМ трактора, гідравлічний привід.

Для перекачування гною відцентровим насосом використовується переважно електропривід. Існує два типи з'єднання електродвигуна і вала фекального насоса: 

  • Безпосереднє приєднання корпусу і вала насоса до електродвигуна , тоді насос повинен бути занурювальним, (див. особливості відцентрових насосів). Електродвигун буде герметично з'єднаний і буде охолоджуватися за рахунок контакту з оточуючою його рідиною. 
  • З'єднання через довгий вал , тоді електродвигун буде знаходитися вище рівня гною і зможе охолоджуватися на повітрі. Ми пам'ятаємо , що робочий корпус насоса повинен завжди перебувати в перекачується рідини 

Занурювальний фекальний насос

Довговальний фекальний насос

Перевагою занурювальних фекальних насосів є їх універсальність. Довговальні насоси люблять споживачі через простоту обслуговування і доступності електродвигуна.

Для запобігання зворотного зливу гною з напірного трубопроводу не встановлюються зворотні клапана , засувки і заслінки , гній вільно стікає через насос в попередній навозосборник . Цей процес позитивно відбивається на роботі насоса , а труба завжди залишається порожньою , для запобігання небезпеки замерзання.

Класифікація відцентрових насосів.

 Залежно від способу підведення рідини до робочих колесам розрізняють однопоточні і багатопотокові схеми відцентрових насосів. Найпростіша схема однопотокового насоса з одностороннім підведенням води до колеса.

 Два відцентрових насоса для підвищення напорного тискуУ разі необхідності перекачування на великі відстані за допомогою відцентрових насосів , для створення високих тисків з'являється необхідність у послідовному включенні декількох відцентрових насосів. У цьому випадку один і той же потік гною проходить через кілька ступенів підвищення тиску , причому загальний створюваний напір буде дорівнює сумі напорів , створюваних кожним насосом.

 

Якщо Ви хочете купити насос, або маєте питання щодо відцентрових насосів для гною та інших густих рідин, дзвоніть нашим фахівцям.